miercuri, iunie 4, 2025
17.8 C
Paşcani
Login

Cristeşti: Un şofer moldovean a intrat cu un camion într-o căruţă

caruta fanS-au inmultit cazurile de accidente rutiere provocate din cauza carutasilor inconstienti care ies cu atelajele pe sosele fara a le semnaliza in vreun fel. Aseara, pe raza localitatii Cristesti s-a intamplat un astfel de eveniment rutier, al doilea de acest gen din ultimele zile, in zona Pascani.

Un sofer din Republica Moldova, Petru C. , in varsta de 54 de ani a intrat cu camionul intr-o caruta plina cu fan din cauza ca aceasta nu avea niciun semn pentru a putea fi vazuta pe timpul noptii.

In urma impactului, carutasul care se deplasa pe langa atelaj a fost aruncat pe asfalt si a suferit mai multe traumatisme pe tot corpul. Din nefericire si calul a fost accidentat grav suferind fracturi la doua dintre picioare.

Localnicul, Ioan N. in varsta de 39 de ani a fost transportat la Spitalul de Urgenta Pascani unde a ramas internat.

Politistii pascaneni au deschis un dosar penal de vatamare corporala din culpa si continua cercetarile pentru stabilirea cu exactitate a conditiilor in care s-a petrecut coliziunea.

Recomandări