În ultimele zile s-a dublat numărul persoanelor care au avut nevoie de îngrijire medicală după ce au fost înţepate de căpuşe, spun medicii de la Unitatea de Primire Urgenţe (UPU) a Spitalului „Sfântul Spiridon“ din Iaşi. Dacă, până în urmă cu ceva vreme, aproximativ patru-cinci oameni ajungeau, în medie, zilnic la spital din cauza căpuşelor, în ultimele 24 de ore, zece persoane au avut nevoie de tratament din cauza dăunătorilor.
Paşcani
câțiva nori
24.6
°
C
24.6
°
24.6
°
71%
3.9m/s
100%
mar
28
°
mie
29
°
J
27
°
vin
28
°
S
28
°
