-3.2 C
Paşcani
joi, februarie 6, 2025

Șefii de promoție premiați de administrația locală. Ei vor primi o mie de lei și flori

Șefii de promoție premiați de administrația locală

Cei mai buni elevi la învățătură și care acum se află la un nou început, fie liceu, fie facultate vor fi premiați de administrația locală. Festivitatea va avea loc în cadrul programului de deschidere a Zilelor Municipiului Pașcani, eveniment programat în după amiaza zilei de vineri, 8 iulie.

17 elevi, absolvenți de gimnaziu și liceu care au terminat anii de studiu cu medii de 10, fiind numiți șefi de promoție vor fi felicitați și premiați de administrația locală. Pe lângă flori și diplome ei vor primi și bani. Este vorba despre suma de o mie de lei fiecare. Proiectul este propus pe ordinea de zi în cadrul ședinței extraordinare de mâine, 7 iulie.

Pe listă sunt elevi de la toate unitățile de învățământ din Municipiu. Patru elevi au reușit performanța să încheie anii de studiu cu media de 10 pe linie. Ei sunt de la “Sadovenu” și “Miron Costin”. Este vorba despre Ștefana Crăciun, Andrada Pavel, Adina Apostol și Elena Grosu. Pe lângă șefii de promoție va fi premiată și eleva Sara Baroi care a reprezentat România la un concurs internațional de dezbatere, de unde s-a întors cu premii.

Evenimentul este programat să aibă loc în programul de deschidere a celei de-a VII a ediții a Zilelor Municipiului Pașcani. Menționăm că bugetul pentru această festivitate este de 18.230 lei și provine de la bugetul local.

Recomandări