Început de săptămână… cu capul spart, pentru un bărbat din Todirești. Acesta a ajuns la Compartimentul de Primiri Urgențe din incinta Spitalului de Urgențe a Municipiului Pașcani, adus fiind de Ambulanță cu un traumatism grav la nivelul capului.
Bărbatul a consumat o mare cantitate de alcool iar în drum spre casă s-a dezechilibrat și a căzut cu capul de o piatră. Speriați, oamenii care au văzut întreaga scenă au cerut ajutorul medicilor de la Ambulanță.
Tot la Spitalul din Pașcani a ajuns duminică, un bărbat în vârstă de 30 ani din Iași. Tânărul dispăruse de acasă în urmă cu 2 zile iar mama lui a alertat Poliția. După căutări îndelungate a fost găsit în comă, pe câmp în apropierea orașului Pașcani.
Menționăm că bărbatul era în evidențele medicilor de câțiva ani ca pacient diabetic. A rămas internat la secția de Terapie Intensiva a Spitalului Municipal Pașcani.