Smiley nu mai concertează la Zilele Pascaniului. Zdop şi Zdup, Cargo sau Mihai Margineanu, în ultima seară de concert
Cunoscutul artist roman, Smiley nu mai concertează la “Zilele Pascaniului” aşa cum organizatorii evenimentului anunţate iniţial. Anunţul a fost făcut public astăzi chiar de purtătorul de cuvânt al Primăriei Paşcani. Managerii au anunţat că artistul ar fi încheiat un contract cu un post de televiziune sic a în acesta perioadă a renunţat la o parte din concertele programate.
Organizatorii cauta soluţii pentru a găsi un artist pe măsură care să concerteze în ultima seară la Zilele Pascaniului. Pe lista se afla cunoscută formative Zdop şi Zdup din Republica Moldova, trupă de rock Cargo sau artistul Mihai Margineanu. De asemenea tot duminica vor concerta Andra Rapsozii Botoşaniului, Angela Rusu şi Daniela Condurache, şi sunt Carla`s Dreams.
Menţionăm că în acest an Zilele Pascaniului vor avea loc în perioada 8- 10 iulie a.c. Bugetul alocat este de aproape 300.000 lei.