Spitalul de Boli Infecţioase nu mai are vaccinul antirabic de mai bine de o săptămână, astfel că pacienţii care ajung la unitatea medicală muşcaţi de animale şi în cazul cărora se impune vaccinarea cu aceste ser sunt în pericol. S-a ajuns în această situaţie după ce serul a fost trecut de la capitolul vaccin la cel de medicament şi Ministerul Sănătăţii trebuia să stabilească un preţ, lucru care nu s-a întâmplat. continuarea aici
Criză de vaccin antirabic, la Iași
Paşcani
cer acoperit de nori
22.9
°
C
22.9
°
22.9
°
75%
2.5m/s
100%
mar
23
°
mie
29
°
J
27
°
vin
28
°
S
29
°
