luni, martie 31, 2025
10.6 C
Paşcani
Login

Vor fi amplasate trei cișmele, când primarul va avea timp

Banii necesari pentru amplasarea unor cișmele in zonele centrale ale municipiului Pașcani au fost alocați in bugetul local pentru anul in curs. Este vorba de 35 000 lei suma care va fi cheltuită pentru trei surse publice de apa potabila. Propunerea a fost făcută, din nou de consilierul PSD Sorin Olariu si a fost aprobată de consilierii locali.

Subiectul a mai fost discutat pana acum dar primarul Marius Pintilie a spus ca nu a avut timp pentru rezolvarea acestei probleme.

Menționăm ca BIT TV a transmis primarului Marius Pintilie si legislativului local dar mai ales Comisei pentru educație sănătate si asistenta socială, prezidata de profesoara Emilia Cosnita o solicitare de a propune spre dezbatere trei amendamente: amplasarea a 4 cișmele – doua in zona Vale si 2 in zona Deal, achizitionarea si amplasarea măcar a doua stații de măsurare a calității aerului si luarea măsurilor necesare pentru deschiderea centrului de recoltare a sângelui la Pașcani.

Nici primarul si nici consilierii locali nu au fost interesați de susținerea acestor amendamente importante pentru cetățenii municipiului.

Recomandări