Un bărbat din municipiul Pașcani a fost găsit fără viață, după ce familia a anunțat dispariția acestuia la numărul unic de urgență 112.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Iași, sesizarea a fost făcută în cursul zilei de 25 iunie de către soția bărbatului. Femeia le-a spus polițiștilor că soțul său plecase la pescuit în ziua precedentă, pe 24 iunie, însă nu s-a mai întors acasă.
În urma verificărilor efectuate, bărbatul a fost găsit decedat pe marginea unui pârâu, în extravilanul municipiului Pașcani. Echipajul medical ajuns la fața locului a constatat decesul.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs tragedia.
Deocamdată, oamenii legii nu au oferit alte informații cu privire la cauza decesului, aceasta urmând să fie stabilită în cadrul anchetei.
