Licitatii pentru spatiile comerciale din piete

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

O noua licitatie in pietele agroalimentare din Pascani. Conform anuntului publicat pe site-ul insitutiei, Primaria cauta chiriasi pentru 2 spatii din Piata Vale si un teren din Piata Deal, contracteee urmand sa fie incheiate pentru o periada de 5 ani de zile. Licitatia cu strigare este programata pe 7 decembrie de la orele 10 si 11 in sala de seminarii a Primariei Pascani

Anunt de licitatie
Municipiul Paşcani, cu sediul în str. Ştefan cel Mare, nr. 16, judeţul Iaşi, cod 705200, telefon 0232/762300, int. 129, fax 0232/766259, cod de înregistrare fiscală 4541360, organizează în data de 07.12.2018, ora 10:00, licitaţie publică cu strigare, având ca obiect închirierea pe o durată de 5 (cinci) ani a spaţiilor, cu altă destinaţie decât locuinţe, situate în Piața Vale, Str. Ceferiștilor, Nr. 4, proprietate publică a Municipiului Pașcani, județul Iași, respectiv ora 11:00, licitaţie publică cu strigare, având ca obiect închirierea pe o durată de 5 (cinci) ani a terenurilor disponibile situate în Piaţa Deal, Str. Eugen Stamate, nr. 6-8, proprietate publică a Municipiului Pașcani, județul Iași, prezentate mai jos:

1. Spaţiul comercial cu o suprafaţă de 17,00 mp (modul A), proprietate publică a Municipiului Pașcani, situat în Municipiul Pașcani, Piața Vale, Str. Ceferiștilor, Nr. 4, judeţul Iaşi, prezentat în Anexa nr. 2 la H.C.L. nr. 158/29.08.2018.
2. Spaţiul comercial din Piața Vale – Lot 3 din tronsonul 1B, proprietate publică a Municipiului Pașcani, situat în str. Ceferiștilor, Nr. 4, Municipiul Pașcani, jud. Iaşi, prezentat în Anexa nr. 2 la H.C.L. nr. 136/31.08.2016, modificată şi completată prin H.C.L. nr. 206/31.10.2018.
3. Terenul disponibil – poziția 51, situat în Piața Deal, Str. Eugen Stamate, Nr. 6-8, prezentat în Anexa nr. 3 şi Anexa nr. 4 la HCL nr. 64/30.03.2018 .

Documentația de închiriere (Caietul de sarcini și Regulamentul de organizare și desfășurare a licitației publice cu strigare) poate fi achiziționată de la sediul Municipiului Paşcani, str. Ştefan cel Mare, nr. 16, judeţul Iaşi, Compartimentul Patrimoniu și Contracte – Camera 31.
Perioada de achiziţionare a documentaţiei de închiriere este 19.11.2018 – 29.11.2018, ora 16:00.
Preţul de achiziţionare a documentaţiei de închiriere este de 50 lei pentru spaţiul comercial cu o suprafaţă de 17,00 mp (modul A), situat în Municipiul Pașcani, Piața Vale, Str. Ceferiștilor, Nr. 4 şi pentru terenul disponibil – poziția 51 situat în Piața Deal, Str. Eugen Stamate, Nr. 6-8, respectiv 100 lei pentru spaţiul comercial din Piața Vale – Lot 3 din tronsonul 1B, situat în Municipiul Pașcani, Piața Vale, Str. Ceferiștilor, Nr. 4, proprietate publică a Municipiului Pașcani, județul Iași şi poate fi achitat prin virament în contul: RO38TREZ40721360206XXXXX, deschis la Trezoreria Paşcani.
Cuantumul garanției de participare la licitație este de 1.500 lei pentru spaţiile, cu altă destinaţie decât locuinţe, situate în Piața Vale, Str. Ceferiștilor, Nr. 4 şi de 10% din preţul minim de începere a licitaţiei pentru terenul disponibil – poziția 51, situat în Piața Deal, Str. Eugen Stamate, Nr. 6-8, proprietate publică a Municipiului Pașcani, județul Iași. Garanția de participare la licitație poate fi achitată prin virament în contul: RO38TREZ40721360206XXXXX, deschis la Trezoreria Pașcani.
Data limită pentru solicitarea clarificărilor este 04.12.2018, ora 16:00.
Data limită de depunere a documentelor de calificare (documentele obligatorii necesare participării la licitație) este 04.12.2018, ora 16:00. Acestea se depun la sediul Municipiului Pașcani, situat în str. Ştefan cel Mare, nr.16, județul Iași – Registratură.
Prețul minim de începere al licitației pentru spaţiile, cu altă destinaţie decât locuinţe, situate în Piața Vale, Str. Ceferiștilor, Nr. 4 şi pentru terenul disponibil – poziția 51, situat în Piața Deal, Str. Eugen Stamate, Nr. 6-8, proprietate publică a Municipiului Pașcani, județul Iași este prezentat detaliat în Caietul de sarcini.
Fiecare participant la licitație depune o singură cerere însoțită de documentele necesare și obligatorii participării la licitație, pentru bunul care face obiectul licitației.
Licitația publică cu strigare se va desfășura la sediul Municipiului Pașcani, în data de 07.12.2018, ora 10:00, respectiv ora 11:00 la Camera 44 – Sala seminarii.
Instanţa competentă în soluţionarea litigiilor apărute este Tribunalul Iaşi, Secţia Contencios Administrativ, str. Anastasie Panu, nr. 25, judeţul Iaşi, telefon 0232/260600.

PULSUL ZILEI

Arhivele României, cercetare istorică pentru salvarea celei mai vechi școli din Pașcani

Demers necesar pentru salvarea de la dărâmare a celei mai vechi școli din Pașcani. Consilierul județean Mihai Dediu a solicitat Arhivelor Naționale ale României realizarea unei cercetări privind „istoricul Școlii „Vatra” din municipiul Pașcani și al imobilului situat în...

Proiect: Cimitirul municipal, la biserică, nu la Primărie. Fără taxa pe morminte!

Cimitirul vechi al municipiului Pașcani ar putea rămâne în administrarea bisericii „Înălțarea Domnului”. Un consilier local, Vlad Macovei de la PSD, a depus la secretariatul primăriei un proiect de hotărâre în acest sens, care urmează să fie supus aprobării...

Festivalul tradițional de la Târgu Frumos. Vezi spectacolul LIVE aici – VIDEO

Festivalul tradițional de la Târgu Frumos. Vezi spectacolul LIVE aici: pe scenă vor urca numeroși artisti, atât tinere talente din localitatile apropiate, cât și persoane consacrate în muzică. https://www.youtube.com/watch?v=60a6nOYHyP0

Medicul, Eduard Nica, își continuă visul de a ajunge în inima Antarcticii. Mai sunt doar câteva luni – VIDEO

Medicul stomatolog pășcănean Eduard Nica merge mai departe cu planul de a ajunge pe Mount Sidley, în Antarctica, ultimul vârf din proiectul său de a urca pe cei mai înalți  șapte vulcani de pe fiecare continent. https://www.youtube.com/watch?v=w0CAzxAz-_0 Mai sunt doar câteva...

Pașcaniului și-a premiat campionii. Gala Olimpicilor, la Casa de Cultură Mihail Sadoveanu – VIDEO

Sute de elevi și sportivi din municipiul Pașcani au fost premiați vineri, 4 septembrie, pentru rezultatele obținute în anul școlar trecut. Gala Olimpicilor a avut loc pe scena Casei de Cultură „Mihail Sadoveanu”, unde au urcat peste 360 de...

Campanie de monitorizare a calității aerului în Iași și Târgu- Frumos

Comunicat -Incepând de astăzi, 3 septembrie 2026, Direcția Județeană de Mediu (DJM) Iași desfășoară,timp de 30 de zile, o nouă campanie de monitorizare a calității aerului cu autolaboratorul.De această dată, monitorizarea se desfășoară în municipiul Iași, în cartierul Nicolina,...

O nouă acțiune de dezinsecție la Pașcani

ANUNT   DE   INTERES   PUBLIC In atentia cetatenilor Municipiului Pascani,  a persoanelor care detin in proprietate stupi / populatii de albine si lucii de apa populate cu pesti S.C. CLP ECOSERV S.R.L. PASCANI,  cu sediul in Municipiul Pascani,...

Poți verifica online cât ai cotizat pentru pensie, fără să mai mergi la ghișeu. Noul portal lansat de Casa de Pensii

Casa Națională de Pensii Publice (CNPP) a lansat un nou portal prin care românii pot accesa online mai multe informații și servicii legate de pensii și asigurări sociale. Una dintre cele mai utile funcții este Spațiul Privat Virtual (SPV), de...

Câți bani a făcut statul român în primele 6 luni de la introducerea „taxei Temu”Citeşte întreaga ştire: Câți bani a făcut statul român în primele...

România a colectat peste 320.000.000 de lei în primele 6 luni ale anului 2026 din „taxa Temu”, aplicată coletelor extracomunitare, conform datelor ANAF obținute de G4Media.ro. Cele mai mari încasări au fost în martie, iar cele mai mici în...

Sute de copii pot învăța gratuit programare și siguranță online la cursurile „Cartea Daliei”. Până când se fac înscrierile

Sute de copii au ocazia să învețe programare și alte abilități esențiale pentru o lume digitală. Cursurile sunt predate gratuit de zeci de voluntari din toată țara.Programul „Cartea Daliei” le oferă copiilor și adolescenților acces la cursuri și activități...
Paşcani
nori împrăștiați
15.7 ° C
15.7 °
15.7 °
83%
1.5m/s
83%
D
22 °
lun
27 °
mar
27 °
mie
30 °
J
31 °

Niciun articol afișat