Vești bune pentru elevii pășcănenii. Pot circula gratuit cu autobuzele transportului public local și în perioada vacanței de vară. Mai exact, acești pot să își prelungească abonamentele și pentru lunile iulie și august.
Anunțul a fost făcut de reprezentanții administrației locale în cadrul conferinței săptămânale de presă.
Pentru a putea beneficia de o astfel de facilitate elevii trebuie să depună ca si pana acum o cerere și o serie de documente la sediul transportatorului, CLP ECOSERV SRL.
Reprezentanții Primăriei au spus că cheltuielile sunt decontate și pentru perioada verii prin Ministerul Educației.
În momentul de față sunt peste 400 de abonamente ale elevilor de la școlile din municipiu.
