Primarul și viceprimarul orașului Hârlău își vor prezenta raportul de activitate pentru anul 2025. Sunt principalele puncte de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local convocat pe 30 iunie de la ora 11.
De asemenea, societate Ecosalubris va prezenta o serie de concluzii și măsurile în urma unui control al ANRSC. Consilierii vor avea de aprobat și completarea contractului de delegare a serviciului de apă și canalizare precum și un proiect privind atestarea bunurilor care aparțin domeniului privat al orașului Hârlău.
În aceeași ședință, primarul a propus alocarea a 25.000 de lei pentru Parohia Sfântul Vasile și va fi ales președintele de ședință pentru următoarea lună.
